KANADA VİZESİ

Kanada Vizesi Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Kanada’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatlarınızı, parmak izi vermenize gerek olmadan bütün işlemlerinizi vize uzmanlarımız yapabilmektedir. Durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Kanada Aksu Tour merkezini arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Kanada Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Kanada Vizesine Başvurmalı mıdır?

Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları sahip oldukları T.C. pasaportlarının türüne bakılmaksızın, Kanada Devleti tarafından ülkeye girişte Kanada vizesi uygulamasına tabidirler. Kanada’ya kısa süreli seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının veya T.C. uzun süreli ikamet izni (oturum izni) sahibi yabancı uyruklu vatandaşların Kanada vizesi işlem başvurularını Kanada Konsolosluğu şahsen başvuruları kabul etmemektedir. Kanada vizesi için başvuru yapmak isteyen kişiler, Kanada vize başvurularını yetkilendirilmiş olan Kanada Vize Başvuru Merkezleri aracılığıyla yapabilirler.

Kanada vizesi başvurularının değerlendirilme, karar aşaması ve sonuçlanma süreci ile tamamen Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu (CIC) ve Kanada Konsolosluğu yetkilidir.

Kanada Vizesi Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kanada vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Banka hesap dökümleri, gelir belgeleri, eğer ticari vize başvurusu yapılıyorsa şirkete ait faaliyet belgeleri Kanada vizesi başvurusunda büyük öneme sahiptir. Eğer davetiye ile gidiliyorsa davet eden kişinin kimlik ve pasaport bilgileri fotokopisinin başvuru evrakları arasında yer almalıdır. Ayrıca seyahat masraflarını davet eden kişi karşılıyorsa, o kişiye ait son 3 aylık maaş bordrosu ve banka hesap dökümleri de vize evraklarına eklenmelidir. Pasaportunuzun seyahat sonrasında 6 ay geçerli olması gerektiğini unutmayın.Kanada Büyükelçiliği Türk vatandaşlarına pasaport süresince vize verdiği için kısa süreli pasaport sahipleri başvuru yapmadan önce pasaport sürelerini uzatmalıdır.

CIC resmi web sitesi üzerinden Kanada’ya seyahat amacınıza uygun online Kanada Vize Başvuru Formu’nun indirilerektir. Kanada Vize Başvuru Formu İngilizce ya da Fransızca olarak, hiçbir soru yanıtsız bırakılmadan doldurulmalıdır. Özellikle, Doğum yeri pasaportta yazıldığı gibi; “Beşiktaş” yazıyorsa sadece “Beşiktaş” yazılmalıdır. “İstanbul/Beşiktaş” veya “İstanbul” yazılması doğru olmaz. Pasaport numarasının kodlanması esnasında hiç boşluk bırakılmamalıdır. E-mail adresinin yazılması mecburidir. Formun doldurulması esnasında yapılan yanlışlık, işlemin tekrar başa dönmesine sebep olacaktır. Bunun nedeni, beyan edilen bilgilerin bir barkoda yansıtılıyor olmasındandır. Formda verilen bilgilerde hata oluşursa, barkod da hatalı kabul edilir. Hatalı bilgiyi düzelttikten sonra tekrar formu onaylamayı unutmayın. Formdaki bilgiler barkoda yüklenmektedir en sonunda onaylanmazsa yaptığınız değişikliler barkoda yansımayacaktır. Formun doldurma işlemi bittiğinde başvuru tarihi ve elektronik imza kısımlarının doldurulması ve onaylanan formun çıktısının alınması ile işlem sonlanacaktır. Barkodun laser çıktısının düzgün alındığından emin olunmalıdır.

Aksu Tour Kanada vizesi başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için online form doldurma işlemleri, evraklarınızın seyahat amacınıza uygunluğunun denetlenmesi gibi vize başvurusunda önemli detayları göz önünde bulundurarak Kanada vizesi başvuru sürecini sorunsuz şekilde tamamlamanızı sağlar.

Aksu Tour temsilcilerimiz, verdiğiniz bilgiler doğrultusunda Kanada Konsolosluğunun resmi web sitesindeki Kanada Vizesi Başvuru Formu ve Aile Bilgi Formunu sizin adınıza doldurarak zahmetli vize başvuru sürecini sizin için kolaylaştırmayı amaçlamaktadırlar.

Kanada sitemizde yer alan “ Vize İşlemleri” sayfasında seyahat amacınıza uygun vize kategorisini seçerek ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Kanada Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada vize başvuru merkezine müracaat öncesinde, Kanada vizesi ücreti bankaya yatırılmış olmalıdır. Resmi hesaba havalenin yapıldığına dair banka dekontu, Kanada Vize Başvuru Formu, pasaport, fotoğraf, aile bilgi formu, kontrol listesi ile seyahat amacına uygun evrakların birlikte bir dosya halinde hazır olması başvuruyu mümkün kılacaktır. Kanada Konsolosluğu, vizenin değerlendirilme ve karar verme aşamasında, lüzum gördüğü taktirde ek evrak talebinde bulunabilir. Konsolosluk yetkilisinin ek evrak talebi olduğunda, başvuru sahibiyle direkt iletişime geçmek isteyebilir.

Kanada Vizesi Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Kanada Turistik Ziyaret Vizesi, Kanada Akraba Ziyareti Vizesi, Kanada İş Ziyareti Vizesi, Kanada Dil Kursu Öğrenci Vizesi ve Kanada Transit Vize dahil tüm vize kategorilerinde 180 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.
Kanada vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Aksu Tour temsilcileri ile irtibat kurun!

Kanada Vizesi Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Kanada vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 10-12 iş günü içinde vize başvurusu sonuçlanır. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumları göz önünde bulundurularak, Kanada seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.

Aksu Tour Temsilcileri Kanada Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?

Aksu Tour temsilcileri Kanada vize işlemleri için gerekli olan başvuru formlarını sizin adınıza doldurur ve teslim eder. Aksu Tour ayrıca Kanada otel, uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de gerçekleştirir. Kanada vizesi başvurularında T.C. vatandaşlarından parmak izi talep edilmez. Kişilerin başvuru esnasında başvuru merkezinde olmalarına gerek kalmaz.

Aksu Tour Kanada Vize Temsilcileri, Kanada vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır. Kanada Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Kanada vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kanada vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Aksu Tour vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya e-posta adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın. Kanada vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo veya kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Kanada Vizesi için Hemen İletişime Geçin!