ÇİN VİZESİ

çin vizesi

Çin vizesi,  gerekli evraklar hakkında değişiklik yapabilmektedir. Gerekli evrakların güncel haline Aksu Tour temsilciliklerini arayıp e-mail olarak size gönderilmesini isteyerek ulaşabilirsiniz.  Evraklarınızı hazırlayıp bize teslim ettikten sonra Çin turistik vizesi işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştiriyoruz.

Çin Turistik Vizesi

Çin Halk Cumhuriyeti Türk vatandaşları için uyguladığı vize rejimi pasaport türüne göre değişmektedir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları her bir sene için 30 günü aşmaması koşuluyla Çin Halk Cumhuriyeti’nde vizesiz gidebilmektedir.  Fakat, umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları ise Çin’e yapacakları turistik seyahatler için de Çin’e girişlerinden önce vize alması gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT: Çin Halk Cumhuriyeti turistik amaçla Çin’e seyahat etmek isteyen kişiler için turist vizesinin kaldırıldığını duyurmuştur. Buna göre Çin’e turistik vize yerine grup vizesi alınması zorunluluğu getirilmiştir. Çin Halk Cumhuriyeti 15 Şubat 2016 tarihinde yaptığı açıklamayla bireysel turistik vize başvurularını kaldırdığını duyurmuş, buna istinaden Çin’e turistik amaçla seyahat edecek kişilerin turistik vize başvurusu yerine, Çin grup vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir. Çin grup vizesine başvurusu için en az 5 kişi gereklidir.

Çin’e turistik amaçlı seyahat etmek isteyen kişiler Çin’in uyguladığı vize türlerinden Çin turistik vizesini almaları gerekmektedir. Çin turistik vizesi L vizesi olarak adlandırılmaktadır. Bu sebeple, Çin’e yapılacak turistik geziler için L kategorisinden başvuruda bulunmanız gerekmektedirHaziran 2007 tarihi itibariyle Çin Konsolosluğu,  turist vizesi başvuruları altındaki ziyaret, kısa süreli öğrenim ve gezi amaçlı başvuruların bütününü yetkili turizm seyahat acenteleri ve vize merkezleri aracılığıyla kabul etmektedir. Bu sebeple Çin turist vizesi için Çin Konsolosluğuna doğrudan başvurmanız mümkün değildir. Çin turistik vize için bütün vizeler için istenen temel evrakların yanında sabıka kaydı gibi evraklar istenmekte olup gidiş dönüş uçak bileti ve otel rezervasyonunu ibraz etmeniz sizin için faydalı olacaktır. Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapacağınız ziyaretleriniz öncesinde vize işlemleriniz için danışmanlık hizmeti vermektedir. Vize Merkezi sizin yerinize vize başvurusunda bulunup işlemlerinizi takip etmekte ve Çin turistik vizesi almanıza yardımcı olmaktadır.

Çin Turist Vizesi Nasıl Alınır

Çin turist vizesi Çin’e kısa süreli kalış sağlayan bir vize türüdür. Bu sebeple Çin turistik vizesi için vize başvuruları konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş turizm seyahat acentaları yoluyla yapılabilmektedir. Çin turistik vize için başvurular Çin İstanbul Başkonsolosluğuna veya Ankara Çin Büyükelçiliğine yapılmamaktadır. Türkiye’de yaşadığınız her yerden kargo yoluyla Aksu Toura Çin turist vizesi için gerekli evrakları göndermeniz halinde Vize Merkezi zaman kaybetmeden sizin adına vize başvurularını gerçekleştirmektedir. Çin turistik vizesini almak için, vize için istenen bütün evraklar vize başvurusundan önce eksiksiz ve doğru olarak verilmelidir. Bununla birlikte Çin Konsolosluğu gerekli görmesi halinde size mülakata çağırabilmekte veya ek evraklar talep edebilmektedir. Aksu Tour, Çin vize işlemlerini baştan sona kadar takip eder ve bir gelişme olması halinde sizle mümkün olan en kısa zamanda iletişime geçer. Çin vize işlemlerinde vize sonucu belirleyen tek kurum Çin Konsolosluğudur. Çin’in uyguladığı karmaşık vize başvuru prosedürü hakkında daha fazla bilgi almak ve vize başvurusunu  doğru olarak gerçekleştirebilmek için  temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

Önemli Not: Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet eden Çin uyruklu vatandaşların ve üçüncü ülke vatandaşlarının Çin turistik vize başvuruları için konsolosluğa şahsen başvuruda bulunmalıdır. Bu kişiler başvurularını firmamız yoluyla gerçekleştirseler bile Çin Konsolosluğunca talep edilen  mülakata gitmeleri gerekecektir.